Dzień Kobiet czyli zrób coś dla siebie Kobieto

15. 03. 08
posted by: przystań bliskości

    Święto, Święto Kobiet - przypominają, alarmują, namawiają. Mnie do tego świeta namawiać nie trzeba, czuję się kobietą nie tylko w dniu tego święta. Miło jest otrzymać kwiaty, prezenty, drobiazgi. Jednak o swoje potrzeby chcę zadbać sama. Wiem czego potrzebuję, w którym obszarze muszę zatroszczyć się sama o siebie. Jeśli sama tego nie zrobię - zwariuję. 

    Nocą kiedy w domu robi się cicho staję przd lustem, zmywając resztki zmęczenia przyglądam się sobie. Nie widzę tylko fizyczności, dotykam moich pragnień, marzeń, potrzeb, o które tylko ja mogę się zatroszczyć. Część z nich świadomie odkładam na dalszy plan - tęskniąc z nadzieją, że w hierarchii wartości i na ich realizację przyjdzie czas. Część zaspokajam od razu - bo wiem, że są niezbędne by mieć poczucie spełnienia tu i teraz. Część z nich czeka na chwilę wolnego od codziennej gonitwy spraw, którym się mimowolnie podporządkowuję, a jeszcze inne są w mojej głowie i spełniam je w czasie rozmowy samej z sobą przed lustrem. Czasami wystarczy te 5-10 minut by poczuć się bardzo dobrze. 

     Kobiecość jest kobieca. Ile kobiet tyle innych wymiarów kobiecości. To co dla jednej z nas będzie pięknym prezentem, dla innej będzie tanim bublem. Może: Powiedz sama sobie, swoim bliskim czego potrzebujesz, za czym tęsknisz, o jaką część siebie musisz się zatroszczyć. I nie tylko w czasie trwania Dnia Kobiet. Od dziś możesz zacząć. Nie odkładaj swoich potrzeb na jutro, pojutrze, za tydzień, rok. Już dziś pomyśl o sobie Kobieto. Krok po kroku dbaj o to co w Tobie krzyczy, woła o zaintersowanie. Spotkanie z przyjaciółką, kurs tańca, trasa rowerowa, randka z mężem, wizyta u kosmetyczki/fryzjera, przeczytanie książki, wycieczka, lotn a paralotni, zmiana pracy, dzień bez dzieci, tatuaż, zakupy, dzień bez gotowania, obiad na mieście, spacer, las, góry, morze, własny biznes, nowy związek, macierzyństwo ... etc.

 

  KOBIETO Z OKAZJI ŚWIĘTA ŻYCZĘ CI SPOTKANIA SAMA Z SOBĄ, W SZCZEROŚCI, PRAWDZIE, KTÓRA ZAINSPIRUJE CIĘ DO ZADBANIA O SWOJE POTRZEBY. Te duże, te małe, Twoje, o których Ty tylko wiesz!

 

zdjęcie https://flic.kr/p/aPEvAM