Spokój, równowaga, harmonia

15. 07. 22
posted by: przystań bliskości

"Od kilku dni w moim domu panuje chaos. Nie mam idealnie czysto, brude naczynia czekają w zlewie na umycie, po podłodze snują się zabawki dzieci. Posiłki jemy na świerzym powietrzu, gotuję coś szybkiego, nie chcę stać przy garach przez kilka godzin - wolę ten czas poświecić na długie wylegiwanie się w łóżku i rozmowy z kubkiem gorącej czekolady. Nie chce marnować czasu... Mamy czas dla siebie i swoich przyjemnosci... Czuję, że żyję.

Dzieci swobodnie zajmują się tym na co mają ochotę, mam czas dla siebie i nich. Powróciłam do malowania, to nic, że jestem cała w farbie, to nic, że dzieci są brudne - jesteśmy szczesliwi. W upały ratuje nas woda swobodnie wylewana na siebie z butelki, nikt nie myśli o przemoczonym ubraniu. Żyję pełnią życia, nic nie chcę zmieniać... Nabrałam dystansu do siebie, swobodnie rozmawiamy o tym co dla nas jest ważne, nie pędzimy. Ważne jest TU i TERAZ. Mam wrażenie, że jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko. Czuję, że jesteśmy razem z miłości. Nie wybuchają kłótnie, jest harmonia, równowaga, spokój, mimo licznego NIE, NIE LUBIĘ, WOLĘ INACZEJ. Akceptujemy siebie - nigdy nie było mi tak dobrze...."

To tylko fragment. Rozmowy bardzo intymnej, szczerej i prawdziwej. Ponieważ sezon urlopowy trwa, korzystajcie z wypoczynku i cieszcie się życiem. Autorka tych słów zdradza jej sekret na spokój, równowagę i harmonię. Mam nadzieję, że u Was będzie podobnie :) Podzielcie się Waszymi sposobami na zadowolenie z wykorzystanego czasu wakacji.

Nie było mnie długo, dotykałam życia bardzo intensywnie, nie było w nim czasu na pisanie. Teraz odpoczywam, mogę pisać. Wracam.