15. 08. 12
posted by: przystań bliskości

   Dziś nietypowo. O mojej pewnej przygodzie z firmą Better Land - drogerii ekologicznej http://drogeria-ekologiczna.pl/. Od połowy czerwca mam okazję testować wkładki laktacyjne, krem na brodawki i odparzenia pieluszkowe oraz szampon z lanoliną - idealny do prania wkładek oraz pieluszek wielorazowych wełnianych. Firma dla mnnie znana od czasu udziału w Konferencji Bliskości 2014. Nie pisałam od razu o wrażeniach, upłyneło trochę czasu, sprawdzałam na własnej skórze, podarowałam do oceny innym mamom.

Czytaj więcej
15. 02. 28
posted by: przystań bliskości

   Nasza córka jeszcze przed narodzeniem otrzymała mnóstwo zabawek w spadku od rodziny, przyjaciół, znajomych, sąsiadów. Bliscy wiedzieli, że wolimy sprawdzoną jakość z drugiej ręki więc śmiało oferowali nam zabawki, ubrania, książki swoich dzieci. Takie gesty czułości i pamięci o naszym dziecku niezwykle mnie wzruszają.
    W okresie wicia gniazda, tuż przed narodzinami dokonaliśmy selekcji otrzymanych podarunków. Zdecydowaliśmy co chcemy córce pokazać. Zabawki miały być proste, mądre, najlepiej drewniane, bez nadmiaru niepotrzebnych bodźców. Wiedzieliśmy jakich treści wolelibyśmy nie wprowadzać do naszego domu, jakie bodźce wyeliminować z otoczenia. Nasze decyzje dla jednych były oczywiste, dla innych dziwne, a dla jeszcze innych niezrozumiałe (ale o tym w innym wpisie – bo dziś o zabawkach:)).

Czytaj więcej